W telefonie pojawiła się ikona zestawu słuchawkowego. Ikona zestawu słuchawkowego na telefonie jest włączona, jak usunąć

 1. Dlaczego ikona zestawu słuchawkowego jest w telefonie: najczęstsze przyczyny
 2. Jak usunąć ikonę zestawu słuchawkowego w telefonie
 3. Problemy z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym
 4. Kurz w złączu (tryb zestawu słuchawkowego nie wyłącza się)
 5. Problem w oprogramowaniu
 6. Niezgodny pinout
 7. Telefon widzi słuchawki tylko przez pierwsze 3-5 sekund
 8. Wnioski

Dlaczego wskaźnik zestawu słuchawkowego zapala się na wyświetlaczu i czy warto spróbować go usunąć samodzielnie?

Najwcześniejsze „zaawansowane” telefony różniły się od swoich poprzedników szerszymi możliwościami multimedialnymi. Moment, w którym telefon przestał być prostym środkiem komunikacji i stał się odtwarzaczem plików różnych formatów, bez przesady, obrócił cały świat.

Dziś każdy użytkownik nosi przy sobie całe archiwum swojej ulubionej muzyki, mając do niego dostęp w dowolnym momencie. Istnieją jednak pewne niedogodności, na przykład obrazy w pamięci, które są powielane w pamięci, a które są związane z utworami - problem dobrze znany miłośnikom muzyki.

A jeśli nadal możesz w jakiś sposób samodzielnie usunąć okładki albumów z galerii, to niektóre inne problemy dezorientują nawet doświadczonych użytkowników. Jest to ikona informująca właściciela telefonu o podłączeniu zestawu słuchawkowego. Co jeśli nagle pojawi się sam na wyświetlaczu i nie zniknie?

Dlaczego ikona zestawu słuchawkowego jest w telefonie: najczęstsze przyczyny

Ta „usterka” niepokoi właścicieli gadżetów, nie tylko ze względów estetycznych. Rzeczywiście, poza tym, że ekran jest zapchany niepotrzebnymi ikonami, pojawieniu się ikony często towarzyszą nieprawidłowe działania. Na przykład wszystkie połączenia przychodzące są przenoszone do trybu głośnomówiącego. Albo będziesz słyszany tylko na drugim „końcu drutu”, ty sam nie możesz zidentyfikować niczego poza ciszą w dynamice.

Dlatego po pojawieniu się zdjęcia słuchawek (w przypadku jego braku) należy rozważyć, czy mogło to nastąpić z jednego z następujących powodów:

 • wilgoć Jest to najczęstsza odpowiedź na skargi dotyczące stale płonącej ikony. Być może padłeś pod silnym deszczem lub wylałeś coś na urządzenie - wszystko to może prowadzić do podobnej awarii;
 • zanieczyszczenie gniazda złącza. Podczas pracy nie myślimy nawet o tym, ile kurzu przenika do gadżetu przez otwory. Czasami tonie i skleja się w samym mini-jacku, w wyniku czego styki stają się brudne, odkształcają się i przestają się zamykać;
 • upadek lub cios - najbardziej „trudne” przypadki wymagające kontaktu z centrum serwisowym;
 • niedokładne wyjęcie zestawu słuchawkowego z gniazda - zrobiłeś to pod kątem lub ostro, ciągnąc za przewód, a nie za wtyczkę (może się tak zdarzyć na przykład po podłączeniu głośnika do telefonu).

Czasami jednak obraz ze słuchawkami pojawia się nawet bez wyżej wymienionych powodów, na przykład w wyniku awarii oprogramowania. Czy można rozwiązać problem bez korzystania z wykwalifikowanej pomocy działu serwisowego?

Jak usunąć ikonę zestawu słuchawkowego w telefonie

Należy zauważyć, że w przypadku podejrzenia pęknięcia złącza 3,5 mm nie są zalecane żadne niezależne działania. Rzeczywiście, wielu właścicieli telefonów (w szczególności popularna niegdyś Nokia 6300, narażona na taką awarię) chętnie dzieli się wskazówkami na forach, jak wytrzeć zakurzone kontakty lub jak je odebrać.


Nie ryzykuj gadżetu, najwłaściwszą decyzją jest skontaktowanie się z centrum serwisowym. Ta awaria w większości przypadków jest naprawiana bardzo szybko, a po kilku godzinach będziesz mógł ponownie korzystać z telefonu komórkowego. A zanim pójdziesz do warsztatu, możesz wypróbować kilka nieszkodliwych sposobów:

 • delikatnie podłącz i odłącz wtyczkę słuchawek kilka razy. Jeśli to nie pomoże, możesz spróbować go nie wstawiać;
 • Jeśli bateria w telefonie jest wymienna, wyjmij ją na 10-20 sekund, a następnie ponownie włącz urządzenie;
 • czasami pomaga zainstalować aplikacje, które automatycznie przełączają dźwięk na właściwe wyjście (na przykład Toggleheadset in Play market dla Androida).

Zazwyczaj te manipulacje są wystarczające dla twojego urządzenie mobilne zaczął działać dobrze. W przypadku poważnej awarii żadna z powyższych metod nie pomoże, a następnie bezzwłocznie przeniesie telefon do centrum serwisowego. Tam nie tylko pomogą ci naprawić urządzenie, ale także zalecą na przykład nowe oprogramowanie układowe w Fly FS504, co sprawi, że smartfon będzie mniej podatny na tego rodzaju awarie oprogramowania.

Nowoczesne gadżety mobilne mają wiele dodatkowych akcesoriów, z których najbardziej popularne to słuchawki. Ale co zrobić, jeśli Xiaomi nie widzi słuchawek? Często zdarza się sytuacja, gdy podłączamy zestaw słuchawkowy do gniazda audio, ale smartfon ich nie wykrywa. Wielu użytkowników skarży się na zły dźwięk z zakłóceniami, inni mają tylko jedną słuchawkę.

Powiemy Ci najbardziej podstawowe przyczyny tego problemu, podziel się wskazówkami, które pomogą rozwiązać ten problem.

Problemy z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym

Ludzie, którzy właśnie kupili słuchawki bezprzewodowe nie może dość długo się połączyć urządzenie bezprzewodowe do smartfona. Niektórzy użytkownicy uważają, że słuchawki nie działają lub coś z Bluetooth w telefonie.

W rzeczywistości wszystko jest inne: po włączeniu zestawu słuchawkowego należy przejść do „Szukaj Urządzenia Bluetooth „Na smartfonie i wybierz urządzenie, które ma zostać połączone, aby nastąpiło powiązanie między gadżetami. Prosta aktywacja Bluetooth nie da pozytywnego wyniku.

Kurz w złączu (tryb zestawu słuchawkowego nie wyłącza się)

Być może niektórzy ludzie mogą uznać ten powód za niedorzeczny, ale jest to miejsce, w którym należy. Jeśli rzadko używasz słuchawek, prawdopodobnie złącze AUX jest zabrudzone kurzem lub innymi zanieczyszczeniami. Główny centralny styk wtyczki może mieć słabe połączenie z polem kontaktowym w gnieździe, w wyniku czego telefon nie rozpoznaje podłączonych słuchawek lub, po ich odłączeniu, tryb zestawu słuchawkowego nie wyłącza się.

Spróbuj delikatnie oczyścić gniazdo za pomocą igły lub mini śrubokręta. Zrób to przy wyłączonym smartfonie, aby uniknąć zwarcia. Ta metoda jest testowana na Xiaomi Redmi 4 z siódmą wersją oprogramowania układowego.

Problem w oprogramowaniu

Wielu użytkowników zgłasza, że ​​ich urządzenia przestały postrzegać zestaw słuchawkowy po zaktualizowaniu oprogramowania układowego w 8. wersji. Istnieją 2 rozwiązania tego problemu:

 • wrócić do starej wersji;
 • Zainstaluj Miui 8 z pełnym formatowaniem.

Jeśli podoba Ci się nowe oprogramowanie układowe i nie ma potrzeby wycofywania zmian, po prostu sformatuj dane systemowe urządzenia i zainstaluj nowa wersja oprogramowanie układowe od podstaw. Ta metoda bardzo pomogła.

Niezgodny pinout

Istnieją 2 główne standardy okablowania audio: OMTP i CTIA. Każdy z tych typów ma zawsze trzy główne kontakty, aw przypadku zestawu słuchawkowego - cztery. Najczęściej problemy pojawiają się w przypadku 4-pinowego zestawu słuchawkowego. Faktem jest, że styk GND (wspólny, uziemiony) na starym typie pinout - OMTP był pierwszym (z przewodu), wtedy był mikrofon, prawa słuchawka i lewy kanał.

W nowym typie pinout (CTIA) GND i mikrofon są odwrócone. W związku z tym, jeśli używasz starych słuchawek na nowym urządzeniu, nie będą one działać dla Ciebie. Na przykład Xiaomi Redmi Note 3 Pro nie widzi starych słuchawek OMTP, urządzenie jest kompatybilne tylko z nowymi modelami zestawów słuchawkowych.

Telefon widzi słuchawki tylko przez pierwsze 3-5 sekund

Jeśli podczas podłączania słuchawek zobaczysz odpowiednią ikonę na pasku stanu tylko przez pierwsze 3-5 sekund, a następnie połączenie zostanie przerwane, pomocna może być następująca sztuczka, wymyślona przez użytkowników forum:

 1. Włóż zestaw słuchawkowy, aż się zatrzyma
 2. Ikona słuchawek powinna się zaświecić
 3. Następnie po 5-10 sekundach włóż zestaw słuchawkowy, aż się zatrzyma

Zaskakujące, ale faktem jest, że taka manipulacja naprawdę pomaga prawie wszystkim użytkownikom z tym problemem.

Wnioski

Jak rozumiesz z artykułu, istnieje kilka powodów, dla których smartfon nie odbiera zestawu słuchawkowego. Nie od razu panikuj i biegnij do centrum serwisowego po pomoc. Możesz samodzielnie zdiagnozować i rozwiązać problem. Eksperymentuj ze słuchawkami, których smartfon nie odbiera na innym urządzeniu. Być może ten konkretny model jest niezgodny z twoim gadżetem.

Co jeśli nagle pojawi się sam na wyświetlaczu i nie zniknie?
Czy można rozwiązać problem bez korzystania z wykwalifikowanej pomocy działu serwisowego?
Ale co zrobić, jeśli Xiaomi nie widzi słuchawek?