Katalog produktów :: OILS-MARKET.RU - oleje silnikowe i przekładniowe, filtry, chemia samochodowa

  1. Częstotliwość wymiany filtra oleju
  2. Dlaczego muszę wymienić filtr oleju?
  3. Co jest wymagane do wymiany filtra oleju?
  4. Instrukcje krok po kroku dotyczące wymiany filtra oleju na zdjęcia

Wymiana filtra oleju samochodowego jest dość prostą procedurą, którą może wykonać każdy właściciel samochodu, nawet początkujący. Zanim omówimy bardziej szczegółowo wymianę filtra oleju , przełammy małą teorię, aby wszystko umieścić na swoim miejscu.

Częstotliwość wymiany filtra oleju


Żaden z producentów samochodów nie mówi o konkretnych okresach wymiany filtra oleju . Jeśli na przykład filtr powietrza powinien zostać wymieniony po 20 000 - 30 000 km, nikt nie mówi nic o zmianie filtra oleju. W takim przypadku należy rozumieć, że wymiana filtra oleju musi być przeprowadzona w połączeniu z wymianą oleju silnikowego. Najbardziej szczegółowa instrukcja została już opisana w artykule. o zmianie własnego oleju silnikowego . Kliknij link, witamy. Tak więc okres wymiany filtra oleju jest równy okresowi wymiany oleju silnikowego, tj. średnio od 5 000 do 10 000 km. Chociaż wielu ekspertów zaleca wymianę filtra oleju po 2 wymianach oleju. Ale filtr oleju nie jest częścią, na której można zaoszczędzić, tym bardziej kosztuje zwykłe grosze (od 100 do 400 r). Wszystko zależy od grubości portfela właściciela samochodu ... cóż, lub jego oszczędności i odpowiedzialności.

Dlaczego muszę wymienić filtr oleju?


Podobnie jak wszystkie inne filtry (powietrze, paliwo), filtr oleju jest przeznaczony do czyszczenia. W takim przypadku filtr oleju czyści olej silnikowy. Podczas pracy filtr oleju jest zatkany produktami „żywotności” silnika, a jego sprawność znacznie się pogarsza. Z tego powodu olej silnikowy nie jest właściwie czyszczony, a właściciel samochodu w tym przypadku może „dostać się” na drogie naprawy. Dlatego należy wymienić filtr oleju . I musisz się zmienić w odpowiednim czasie, a nie kiedy chce.

Co jest wymagane do wymiany filtra oleju?


Wszelkie specjalne urządzenia do wymiany filtra oleju nie są wymagane. Wielu ma zmywacz do filtrów oleju, ale jeśli nie ma go pod ręką, to całkiem możliwe jest użycie improwizowanych środków. Dokładniej o ściągaczach filtrów olejowych opowiem w następnym artykule. Odczyt filtra oleju można odczytać tutaj . Ponadto, aby wymienić filtr oleju, potrzebny będzie pojemnik do zbierania zużytego oleju, nowy filtr oleju, nowy olej silnikowy i szmata, której nie należy wyrzucać po pracy.

Instrukcje krok po kroku dotyczące wymiany filtra oleju na zdjęcia


Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przygotowanie narzędzi. Z pewnością potrzebujemy klucza, aby poluzować korek spustowy. A jeśli chcesz usunąć ochronę skrzyni korbowej silnika, to klucze do jej demontażu.
Drugi. Samochód musi być doprowadzony do dołu lub wiaduktu. I pamiętaj, aby naprawić hamulec ręczny. Możesz dodatkowo umieścić „buty” pod kołami.
Po trzecie. Weź pojemnik, aby spuścić olej odpadowy. Wyłącz korek spustowy i wlej olej do przygotowanego pojemnika. Gdy olej jest szklany, dokręć korek spustowy.
Po czwarte. Oto najciekawsze. Wyłącz filtr oleju. Idealnie powinno się odkręcić ręcznie. Ale jeśli tak się nie stanie, to już przeczytałeś instrukcję odkręcania filtra oleju? Po odkręceniu filtra oleju przygotuj się na to, że nawet część oleju będzie z niego wyciekać. Dlatego terra do zbierania górnictwa daleko. Gdy olej jest szklany, wytrzyj podkładkę filtra szmatką.
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przygotowanie narzędzi
Piąty. Przygotowujemy nowy filtr oleju. Gumową uszczelkę nowego filtra oleju należy nasmarować olejem silnikowym, a filtr należy ręcznie wkręcić.

To wszystko. W tym momencie wymiana filtra oleju dobiegła końca. Pozostaje tylko wypełnić nowy olej silnikowy i zebrać narzędzia. Ale nie zapominaj, że istnieją inne rodzaje filtrów oleju. Pisaliśmy o nich tutaj . Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij link i spójrz. I czekamy.


Chciałbym również zgłosić zastrzeżenie dotyczące wymiany wkładu filtra oleju (lub wkładu). Powyżej rozważaliśmy zastąpienie nierozdzielnego filtra oleju. Ale są też wkłady filtracyjne, które reprezentują tylko element filtrujący. W takim przypadku wymiana takiego filtra oleju będzie jeszcze łatwiejsza, ale mogą być wymagane dodatkowe narzędzia. Zamiast odkręcać cały filtr oleju, wystarczy odkręcić korek, pod którym znajduje się element filtrujący. Następnie musisz wyciągnąć „wnętrze” i zebrać wszystko w odwrotnej kolejności. Nie ma w tym nic skomplikowanego.
Chciałbym również zgłosić zastrzeżenie dotyczące wymiany wkładu filtra oleju (lub wkładu)

Filmową wymianę filtra oleju można zobaczyć poniżej.


To wszystko, drodzy przyjaciele, dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziecie mieć żadnych pytań na temat wymiany filtra oleju . Nie zapominaj o tym z nami Możesz kupić nie tylko olej, ale także filtry oleju do każdego samochodu.

Co jest wymagane do wymiany filtra oleju?
Dlaczego muszę wymienić filtr oleju?
Co jest wymagane do wymiany filtra oleju?
Ale jeśli tak się nie stanie, to już przeczytałeś instrukcję odkręcania filtra oleju?