Jak zresetować ustawienia w Nokia Lumiya. Jak prawidłowo zresetować ustawienia na smartfonie z systemem Windows

 1. Zresetuj Windows Phone 10 do ustawień fabrycznych poprzez Opcje
 2. Jak zresetować ustawienia, jeśli urządzenie się zawiesza
 3. Czy potrzebuję hasła, aby zresetować ustawienia telefonu Windows?
 4. Resetowanie Microsoft Lumia 640

Zresetuj ustawienia okien Mobile 10 może być potrzebny z wielu powodów. Na przykład urządzenie zaczęło działać powoli, spowalniać, nie reagować na polecenia lub instalować niezrozumiałe aplikacje, wyświetlające reklamy itp. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli coś poszło nie tak w smartfonie, najprawdopodobniej pomoże to przywrócić ustawienia fabryczne.

W rzeczywistości nic skomplikowanego i przerażającego w tej procedurze. Wszystkie ustawienia, aplikacje, kontakty, wiadomości pozostaną, jeśli wykonasz kopię zapasową (kopię zapasową) tego, co chcesz zapisać.

W tym miejscu przyjrzymy się kilku sposobom przywrócenia ustawień fabrycznych, ale najpierw to zrobimy z powrotem (kopia zapasowa). Jeśli nie masz nic do zapisania, możesz pominąć tę procedurę.

 1. Przede wszystkim przejdź do „Opcje”, a następnie „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie - „Usługa tworzenia kopii zapasowych”.

2. Teraz musisz przejść do „Inne opcje”

3. Wybierz element „Archiwizuj dane teraz”. Poniżej możesz wybrać dane aplikacji do zapisania, a także skonfigurować harmonogram tworzenia kopii zapasowych.


Na tym etapie dane kopii zapasowej są zakończone. Kontynuujemy, aby zresetować ustawienia.

Zresetuj Windows Phone 10 do ustawień fabrycznych poprzez Opcje

Operacja nie jest skomplikowana, wykonywana jest w trzech krokach. Najpierw przejdź do „Opcje”, następnie „System” - „Informacje o systemie”, a następnie kliknij „Zresetuj ustawienia”.


W ten sposób przywrócone zostaną ustawienia fabryczne systemu Windows 10 Mobile i pojawi się przed Tobą czysty system.

Jak zresetować ustawienia, jeśli urządzenie się zawiesza

Ale jak zresetować ustawienia, jeśli smartfon, na przykład Lumia, jest całkowicie zamrożony i nie reaguje na polecenia. Klawisze funkcyjne przychodzą na ratunek. Naciśnij i przytrzymaj przez 10-15 minut klawisz zwiększania głośności i klawisz zasilania. Następnie urządzenie powinno wibrować i pojawiać się na ekranie. wykrzyknik . Gdy tylko pojawi się znak, należy wykonać alternatywne naciśnięcie przycisków w następującej kolejności:

 1. Dodaj objętość;
 2. Zmniejsz głośność;
 3. Przycisk zasilania
 4. Zmniejsz głośność ponownie.

Następnie ustawienia systemu Windows 10 Mobile zostaną zresetowane.

Powrót do ustawień fabrycznych urządzenia może pomóc w wielu sytuacjach. Wszystko to dotyczy smartfonów z systemem Windows 10, takich jak Lumia 430, 435, 532, 535, 540, 635, 636, 638, 640 (XL), 730, 735, 920, 925, 930, 1520, lima Icon, Alcatel, BLU , HTC One (M8), LG Lancet, HP Elite x3 / Mamy nadzieję, że nasze instrukcje pomogły ci.

Wielu uważa tę operację za metodę przywracania tylko tych parametrów, które zostały zmienione w ustawieniach telefonu. Dla tych, którzy naprawdę tak myślą, przeczytaj artykuł do końca.

UWAGA !!! Resetowanie ustawień telefonu prowadzi do całkowite usunięcie wszystkie dane, w tym muzykę, zdjęcia, dane osobowe i kontakty. Wszystkie reklamy witryn zdecydowanie zalecają usunięcie karty SIM z urządzenia, a także karty pamięci, aby uniknąć nadpisania niezbędne pliki . Możesz również tworzyć kopie zapasowe aplikacji, aby zapisać postęp i inne niezbędne dane. Jednak ta procedura nie jest bez powodu. Możliwe, że awarie w działaniu telefonu lub aplikacji powtórzyły się przy starcie doprowadziły do ​​zawieszenia. Jeśli ustawienia Windows Phone 8 resetują naprawdę potrzebne, to odbywa się to w następujący sposób:

 • ustawienia;
 • informacje o urządzeniu i wybierz „Zresetuj ustawienia”;
 • Zgadzamy się z ostrzeżeniami, naciskając dwukrotnie „Tak”;
 • Pozostaje tylko czekać na ponowne uruchomienie telefonu.

Są przypadki, gdy zawieszenie nie pozwala na wykonanie operacji resetowania z menu. W takim przypadku możesz użyć metod sprzętowych, które umożliwiają używanie skrótów klawiszowych niezbędna procedura . W przypadku Nokia Lumia i kilku innych modeli wykonaj następujące czynności:

 • Naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności + zasilanie przez 10-15 sekund. Przed pojawieniem się lekkich wibracji;
 • kiedy to nastąpi, natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności, aż pojawi się duży wykrzyknik;
 • Po tym etapie końcowym - naciśnij kolejno: zwiększenie głośności + zmniejszenie głośności + moc + zmniejszenie głośności.

Voila, teraz wiesz szybki sposób zresetować ustawienia na telefonie z systemem Windows lumiya .

Niektóre urządzenia różnią się nieznacznie w kolejności procedury. Kluczowe kombinacje, kolejność ich naciskania i inne parametry mogą się zmieniać. Najlepiej skontaktować się z instrukcjami dotyczącymi zakupionego telefonu. Jeśli istnieje wersja rosyjska, nie będzie żadnych problemów. W przypadku obecności tylko wersji angielskiej na pewno zapoznaj się z zasadami takiej operacji na zewnętrznym zasobie lub na oficjalnej stronie Microsoft.

Teraz możesz dowiedzieć się, jak zresetować telefon htc do ustawień fabrycznych iw jakich przypadkach nie powinieneś panikować podczas wykonywania tej czynności. Zacznijmy więc:

 1. Wyłącz telefon.
 2. gdy ekran zgaśnie, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie: przycisk zasilania + zmniejszanie głośności + przycisk aparatu. Powinna pojawić się lekka wibracja;
 3. Gdy to się stanie, zwolnij przycisk zasilania, kontynuując trzymanie pozostałych dwóch przez około 5-7 sekund.
 4. Po tym czasie zwolnij przyciski, telefon zacznie się uruchamiać, pojawi się logo HTC, a następnie dwa biegi, które się obracają.

UWAGA !!! Nie bój się czasu trwania procesu. Może trwać około dwóch godzin, więc przed wykonaniem manipulacji całkowicie naładuj telefon, a podczas biegu - nie dotykaj żadnych przycisków.

Czy potrzebuję hasła, aby zresetować ustawienia telefonu Windows?

W przypadku, gdy urządzenie zostało zakupione z rąk, możliwe, że poprzedni właściciel ustawił hasło resetowania. W takim przypadku procedura z uruchomionym urządzeniem nie będzie działać. Konieczne będzie zresetowanie sprzętu. Następnie hasło nie powinno być wymagane.

Faktem jest, że, jak już zrozumiałeś, nie jest łatwo przeprowadzić procedurę resetowania za pomocą palących kluczy, więc ograniczenie jej jest usuwane, ale nawet dziecko może to zrobić z systemu, dlatego hasło jest ustawione.

Nie spiesz się, aby pobiec do najbliższego centrum serwisowego, ponieważ resetowanie ustawień Windows Phone 8 1 jest tak proste, jak poprzednie wersje . Klawisze sterujące nie uległy zmianie, więc jeśli przełączysz się na inny nowy system operacyjny, nie martw się, zawsze możesz wrócić do początku i odbudować wygodne korzystanie z „czystego” smartfona. Jak już zrozumiałeś, etapy tego rodzaju operacji między wersjami oprogramowania układowego nie ulegają zmianie. Wystarczy pamiętać kombinację dla jednego telefonu i używać go w przypadkach, gdy nie ma innej opcji.

Jedyną rzeczą, która może się zmienić, jest połączenie podczas zmiany generacji telefonu. On najnowsza wersja , który zostanie wydany bliżej początku 2016 r., resetowanie ustawień Windows Phone 10 może się nieco różnić. Nie jest to jednak faktem. Być może T-shirty będą w stanie samodzielnie nauczyć się użytecznej lekcji i pozostawić uniwersalność tego procesu na poziomie, który jest teraz. Dla przeciętnego użytkownika będzie to doskonała okazja, która może pomóc w nagłych wypadkach w dowolnym momencie.

Smartfony w systemie operacyjnym firmy Microsoft, podobnie jak inne urządzenia, mogą mieć awarie i awarie w swojej pracy. Aby je odnowić poprawna praca może być wymagane ponowne uruchomienie.

Każdy zna drogę, wyjmując na chwilę baterię i ponownie włączając telefon. Jest to miękki sposób na ponowne uruchomienie. Jednak taki reset Windows Phone może być niedostępny z powodu faktu, że z wyjątkiem centrum serwisowe dostęp do baterii jest niemożliwy do uzyskania: jest monolityczny.


W takich przypadkach można wykonać miękki i twardy reset za pomocą skrótu klawiaturowego na smartfonie.


Należy pamiętać, że przed zresetowaniem w systemie Windows Phone należy wykonać kopię zapasową danych z telefonu. Wynika to z faktu, że podczas restartu systemu mogą zostać utracone.


Aby to zrobić, przejdź do sekcji menu „Ustawienia” W tym miejscu należy wybrać element „Aktualizuj i zabezpiecz”, a w nim „Usługi archiwizacji”. kopie zapasowe w OneDrive.


Aby zapisać inne dane nie przewidziane w tej sekcji, należy kliknąć przycisk „Inne ustawienia” przechowywanie w chmurze Możesz zapisać kopie gier i aplikacji, ustawienia głównego ekranu i jego obraz. Ponadto OneDrive przechowuje dane aplikacji, historię wiadomości SMS i połączeń telefonicznych, słownik klawiatury.


Ważne jest, aby podczas zapisywania niezbędnych archiwów upewnić się, że urządzenie jest podłączone do sieci danych przez Internet lub Wi-Fi.


Soft reset systemu Windows Phone


Łatwe ponowne uruchomienie może pomóc w pomniejszych błędach oprogramowania. Zresetowanie ustawień Windows Phone w tym przypadku będzie wymagało następującej kombinacji działań.


Konieczne jest jednoczesne przytrzymanie przycisków wyłączania i zmniejszania głośności na panelu bocznym.

Klawisze są przytrzymywane do momentu wibracji telefonu.

Następnie możesz zwolnić klawisze i poczekać, aż nastąpi ponowne uruchomienie, a telefon włączy się.


Ten skrót klawiaturowy działa na wszystkich wersjach systemu operacyjnego Microsoft. Ten algorytm ułatwi zresetowanie systemu Windows Phone 10, 8.1 i 8.


Twardy reset systemu Windows Phone


Jeśli miękki reset nie pomógł telefonowi zadziałać, musisz wykonać twardy reset. Do tego są dwa możliwe sposoby : za pomocą menu urządzenia lub za pomocą klawiszy skrótu na panelu bocznym.


W pierwszym przypadku Windows Phone przywrócenie ustawień fabrycznych jest możliwe po wybraniu odpowiedniej pozycji w sekcji ustawień „Informacje o urządzeniu”. Ta metoda może jednak nie być dostępna ze względu na to, że smartfon nie reaguje na ruchy palców.


W takim przypadku musisz użyć specjalnego skrótu. Pełny reset System Windows Phone wymaga zablokowania przycisku zasilania za pomocą przycisku zmniejszania głośności i trzymania ich do momentu pojawienia się wibracji.


Od momentu, gdy urządzenie zaczęło wykonywać miękki restart, należy ponownie zamocować klucz na panelu bocznym, który odpowiada za zmniejszenie głośności. Rozpocznie się twardy reset. A jeśli twoje działania były poprawne, biały znak wykrzyknika pojawi się na ekranie urządzenia na czarnym tle. Oznacza to, że B pojawił się w menu systemowym, z którego można powrócić do ustawień fabrycznych.


 1. zwiększyć głośność dźwięku;
 2. zmniejszenie głośności dźwięku;
 3. przycisk zasilania;
 4. ponownie zmniejszając głośność dźwięku.

Przy prawidłowej kombinacji na ekranie urządzenia wykrzyknik należy zastąpić wirującymi kołami. Pod nimi pojawi się linia wskazująca postęp.
Przed zresetowaniem ustawień systemu Windows Phone w trudny sposób należy upewnić się, że wszystkie dane są przechowywane w magazynie kopii zapasowych. Procedurę tworzenia kopii zapasowej można wykonać wcześniej, przed rozpoczęciem ponownego uruchamiania. Możliwe jest również ustawienie ustawień w celu automatycznego kopiowania niezbędnych danych w tle.


Głęboki proces ponownego uruchomienia może trwać do 20 minut. W tym momencie nie można korzystać z telefonu i nie należy naciskać żadnych klawiszy. W przeciwnym razie może wystąpić usterka, którą można wyeliminować tylko w centrum serwisowym.

W tym artykule przyjrzymy się, jak przywrócić ustawienia Microsoft Lumia 640.

Pomimo faktu, że główny udział w rynku telefonii komórkowej zajmuje Urządzenia z Androidem wielu użytkowników woli system operacyjny Windows Jednym z głównych przedstawicieli tej platformy jest Microsoft Lumia 640.

Jak każdy android smartfon lub iPhone, telefony w systemie Windows Phone mogą działać nieprawidłowo. Może to być lekka usterka lub całkowicie zawieszony ekran. Ponadto każdy może zapomnieć hasło ze smartfona. Rozwiązaniem wszystkich tych i wielu innych problemów jest resetowanie ustawień Microsoft Lumia 640.

Przywracanie ustawień fabrycznych na urządzeniach Microsoft Lumia można wykonać za pomocą fizycznych przycisków na obudowie. Nie potrzebujesz komputera, dodatkowo oprogramowanie , aplikacje i inne, aby zresetować ustawienia Microsoft Lumia 640.

Jednak powinieneś wiedzieć, co oznacza reset pełne czyszczenie pamięć wewnętrzna urządzenia. Ważne pliki, kontakty, zdjęcia, dokumenty należy zapisywać w bezpiecznym miejscu, takim jak komputer, przed rozpoczęciem resetowania Microsoft Lumia 640.


Przyjrzyjmy się więc, jak zresetować ustawienia do Smartfon Lumia 640.

Resetowanie Microsoft Lumia 640


Wszyscy Musisz tylko poczekać na zakończenie procesu resetowania. Ten proces zajmuje dużo czasu, około 15 minut lub nawet więcej, w zależności od liczby plików na smartfonie. Po zresetowaniu Microsoft Lumia 640 można ponownie skonfigurować urządzenie, na przykład wybrać język, połączyć się z Wi-Fi itp.

Czy potrzebuję hasła, aby zresetować ustawienia telefonu Windows?