Jak znaleźć swój styl

  1. Dlaczego styl jest tak ważny?
  2. Jak przeszukać swój styl

Kilka wskazówek dla tych, którzy chcą zdobyć indywidualność i odnieść sukces w dziedzinie kreatywności.

Kilka wskazówek dla tych, którzy chcą zdobyć indywidualność i odnieść sukces w dziedzinie kreatywności

Dziś poszukiwanie stylu jest zaintrygowane przez każdego, kto w taki czy inny sposób wiąże się z twórczą działalnością. Pisarze, dziennikarze, artyści, projektanci, fotografowie ... Nie możesz ich wszystkich wymienić, ale na początku swojej kariery wszyscy próbowali znaleźć swój własny, niepowtarzalny styl. Ktoś odniósł sukces i ktoś machnął ręką i zajął się mniej kreatywnym rzemiosłem - na przykład zarządzaniem. Ale jeśli nie chcesz pozostawiać kreatywności, wyszukiwanie musi być kontynuowane.

Dlaczego styl jest tak ważny?

W branży modowej jest termin - DNA marki. Oznacza to unikalny pomysł, zasady i techniki, które odróżniają daną markę od setek innych i pozwalają kupującym rozpoznać ją na pierwszy rzut oka. Na przykład kamelie i tweedowa kurtka w Chanel lub czerwona podeszwa w butach Louboutin. Również unikalny styl projektanta lub fotografa sprawia, że ​​jego dzieło jest rozpoznawalne. A jeśli twoja praca zostanie rozpoznana, oznacza to, że jesteś coś wart. Innymi słowy, niepowtarzalny styl to uznanie, a uznanie jest bezpośrednią drogą do sukcesu.

Kurtka Chanel

Kwestia wyjątkowego stylu jest szczególnie istotna teraz, gdy cały świat jest „zainspirowany” tymi samymi zasobami (Pinterest, Tumblr, Instagram itp.) I, chcąc nie chcąc, wszyscy kopiują się nawzajem. W pewnym momencie zaczynasz myśleć, że wszystko zostało już stworzone przed tobą i cokolwiek zrobisz - to nie zadziała z tłumu, ponieważ nie można uniknąć porównań z niektórymi z wielkich.

Zwrotnica   Wiatr lądowy x7   , pod kopią węgla powtarza styl nadwozia Range Rovera Evoque Zwrotnica Wiatr lądowy x7 , pod kopią węgla powtarza styl nadwozia Range Rovera Evoque.

Oryginalny: Range Rover Evoque Oryginalny: Range Rover Evoque

Oczywiście istnieją przykłady, w których ludzie nie przejmują się wcale poszukiwaniem wyjątkowego stylu, kopiują tego, co ktoś inny zrobił przed nimi dobrze, i zarabiają dobre pieniądze. Przypomnijmy na przykład chińską branżę motoryzacyjną z jej budżetowymi replikami, mocno przypominającymi modele innych marek. Ale jeśli ścieżka plagiatu nie jest dla ciebie, musisz zidentyfikować i poprawić swój styl.

Jak przeszukać swój styl

Jak zwykle nie ma jednej formuły poszukiwania własnej indywidualności. Wszystko zależy od dziedziny, w której pracujesz, a także od charakteru charakteru i cech osobistych. Ale są pewne uniwersalne wskazówki.

1. Naśladuj

Bez względu na to, jak dziwnie to może brzmieć, ale wielu artystów i pisarzy zaczęło się dokładnie od imitacji (na przykład Rubens ). Skopiowali prace innych znanych artystów i ostatecznie opracowali własny styl. Dlatego naśladując początkowe etapy ścieżki twórczej, nie ma nic złego. Wręcz przeciwnie, pozwoli ci zrealizować siebie jako osobę i nauczyć patrzeć na rzeczy oczami różnych ludzi.

2. Stuff rękę

Nawet jeśli twoje poczucie piękna i indywidualności są już widoczne w pierwszych projektach, nie spiesz się, aby spocząć na laurach. Styl musi być dopracowany i udoskonalony. Z upływem czasu, kiedy spojrzysz na swoje pierwsze dzieła, zdasz sobie sprawę, że wykonałeś świetną robotę. Co więcej, zauważysz: to, co uważałeś za swoje unikalne pismo od samego początku, odrodziło się jako coś nowego.

3. Nie bój się krytyki

Wszyscy kreatywni ludzie boleśnie postrzegają krytykę. Tworzenie dzieła sztuki nie wymachuje ci łopatą. Żyłeś z tym, nie spałeś w nocy, przerysowałeś setki razy i mówią: „Fi, to jest jak Vasya Pupkin”. Ale nie spiesz się natychmiast do krytyka z pięściami lub wycofaj się w siebie. Bardzo często krytyka pozwala nam zobaczyć pracę „świeżo”, znaleźć wady i, ostatecznie, lepiej.

4. Wypróbuj różne techniki.

Aby zrozumieć, że robisz lepiej, musisz najpierw spróbować wszystkiego. Może nigdy nie malujesz hiperrealistycznych obrazów - no, nie twoich. Ale piękne abstrakcje zostaną uzyskane łatwo i naturalnie. Zrób listę gatunków i stylów, które chcesz wypróbować, i wykonaj przynajmniej jedną pracę w każdym z nich. Natychmiast zrozumiesz, kiedy „dostaniesz się do strumienia” - będziesz czerpał nie mniej przyjemności z pracy niż z kontemplacji gotowego wyniku.

5. Użyj nowych narzędzi.

Ta rada przypomina poprzednią, ale nie traci na znaczeniu. Najprawdopodobniej już poczułeś, jak twórcze jednostki zależą od narzędzi, z którymi pracują. Aby narysować znany edytor graficzny, rób zdjęcia testowanymi obiektywami, rób notatki ulubionym piórem - wszystko to jest strefa komfortu, z której musisz od czasu do czasu wyjść. Możesz spędzać więcej czasu i wysiłku przy użyciu nietypowych narzędzi. Ale sprawdzone algorytmy same znikną, odsłaniając ramkę, która jest Twoim unikalnym stylem.

Znalezienie swojego stylu poprzez rywalizację z tysiącami utalentowanych zawodników jest bardzo trudne. Ale może będziesz trochę uspokojony świadomością, że DNA wszystkich ludzi na planecie pokrywa się z 99,9%, a mimo to każda osoba jest wyjątkowa. Natura to zrobiła, co oznacza, że ​​masz też szanse 🙂

Powiązane

Dlaczego styl jest tak ważny?
Dlaczego styl jest tak ważny?