Jak otworzyć stację benzynową

Opłaca się inwestować w rentowny biznes - marzenie każdego biznesmena

Opłaca się inwestować w rentowny biznes - marzenie każdego biznesmena. Ktoś buduje domy, coś prowadzi restauracje, ktoś ma małą fabrykę do produkcji okien. Nigdy nie wiesz co. Ale mało prawdopodobne jest, abyś argumentował, że jednym z najbardziej dochodowych sektorów rynku jest wszystko, co związane jest z produkcją ropy naftowej, rafinacją i późniejszą sprzedażą. Wszyscy marzą o własnej rafinerii. Ale jeśli nie ma takiego gigantycznego kapitału początkowego, to całkiem możliwe jest zainwestowanie w otwarcie własnej stacji benzynowej. A więc, jak otworzyć stację benzynową, od czego zacząć? Pod warunkiem, że masz pieniądze.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować się w urzędzie skarbowym. Jest bardziej prawdopodobne, że praca w LLC jest bardziej opłacalna. Ponieważ pozwala na zawieranie transakcji zarówno z osobami fizycznymi, jak i prawnymi. Ale na pierwszym etapie jest całkiem możliwe, aby zgodzić się na rejestrację jako indywidualny przedsiębiorca. W początkowej fazie jest mniej czasochłonny i drogi. Ale nie możesz pracować z osobami prawnymi. Jednocześnie tankowanie benzyny i oleju napędowego floty firm, od komunalnych po prywatne, stanowi solidną część twojego hipotetycznego zysku.

Po zarejestrowaniu się w IFTS musisz zacząć zbierać wiele dokumentów. Na pewno potrzebujesz licencji na sprzedaż paliwa i jego przechowywania. Niniejszy dokument jest wydawany przez Ministerstwo Paliw. Nie rób tego bez zgody władz lokalnych, szeregu umów dzierżawy gruntów i innych umów najmu.

Czy myślałeś już o miejscu tankowania, ocenie konkurencji, natężeniu ruchu? Najwyższy czas. Nie wszystkie działki oferowane przez władze są tak atrakcyjne z punktu widzenia zysku. Analizuj wszystko dobrze i dopiero wtedy zawrzyj umowę dzierżawy gruntu. Warto między innymi pamiętać, że ze względu na wymogi bezpieczeństwa nie można umieścić stacji benzynowej bliżej niż 40-50 metrów od budynku mieszkalnego. Istnieją ograniczenia dotyczące instalacji stacji benzynowych wzdłuż trasy.

Załóżmy, że problem z ziemią został rozwiązany. Teraz rozumiemy i planujemy, jakiego rodzaju paliwo będziemy sprzedawać, czy będą jakieś dodatkowe usługi i usługi.

Wszystko wyraźnie zaplanowane, przejdź do budowy. Oprócz tankowania budynku potrzebujesz specjalnego sprzętu. Dozowniki paliwa, zbiorniki paliwa, system zarządzania całym bogactwem, szereg obowiązkowych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo pożarowe.

Budynek przynajmniej nie może obejść się bez kasy. Nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju półkach, witrynach sklepowych, stojakach i tak dalej.

W przyszłości powinieneś myśleć o otwarciu kawiarni. Jest to bardzo wygodne dla kierowców i korzystne dla właściciela stacji benzynowej. Jest prawdopodobne, że sklep z wszelkiego rodzaju akcesoriami samochodowymi i częściami zamiennymi nie ucierpi. Ale można to zorganizować później.

Z tankowaniem mniej lub bardziej czystym. Główne pytanie, które należy rozwiązać, to gdzie i od kogo kupisz paliwo na sprzedaż. A jak go przetransportujesz.

Znalezienie i wybór dobrego dostawcy nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli pracujesz gdzieś na peryferiach. Warto myśleć o franchisingu, przynajmniej po raz pierwszy. Realizacja paliwa znanej marki z pewnością wymaga pewnych kosztów. Z drugiej strony, paliwo ze sprawdzonej firmy, której ludzie ufają, jest łatwiejsze do wdrożenia. Dzięki temu szybko zdobędziesz bazę klientów, zyskasz zaufanie konsumentów.

Oto wszystkie rozwiązane problemy organizacyjne, czas zatrudnić pracowników, ustalić ceny paliwa i otworzyć. W celu przyciągnięcia większej liczby klientów nie byłoby niewłaściwe zawarcie umowy z centrum przetwarzania, takim jak Karty Premium na przykład. Stając się ich partnerem, dodajesz sobie kilka punktów do skarbnicy zaufania klienta. Ponieważ z karty paliwowe To centrum przetwarzania zatrudnia ogromną liczbę Rosjan.


A więc, jak otworzyć stację benzynową, od czego zacząć?
Czy myślałeś już o miejscu tankowania, ocenie konkurencji, natężeniu ruchu?