Jak otworzyć kategorię A, jeśli w 2019 r. Występuje B

 1. Co to jest
 2. Jak otworzyć kategorię A, jeśli jest B
 3. Wymagane dokumenty
 4. Jak się ma egzamin

Jeśli przygotowanie teorii wiedzy o zasadach drogi zostanie przekazane jednokrotnie do powyższej kategorii, należy powtórzyć egzamin tylko w praktycznej części umiejętności zarządzania.

Dotyczy to otwarcia kategorii A, jeśli istnieje prawo jazdy na prowadzenie samochodu kategorii A. Jak wprowadzić informacje o nowej kategorii w dokumentach, jakie dokumenty są wymagane i jak zorganizowane są testy?

Co to jest

Poprzednio kategorię A uzyskiwano w uproszczony sposób - wprowadzono informację o prawie do kierowania pojazdami poniżej poziomu na podstawie oświadczenia posiadacza prawa jazdy kierowcy.

Na podstawie nowych zasad konieczne jest ponowne przystąpienie do egzaminu po otrzymaniu nowego certyfikatu szkoły jazdy. Dokument określa liczbę godzin, które kierowca przeszedł w ramach części teoretycznej i treningu umiejętności jazdy.

Szkolenia prowadzone są w szkołach nauki jazdy z akredytacją państwową. Jeśli zapoznanie się z zasadami drogi zostało przeprowadzone mniej niż 3 miesiące temu w kategorii B, nie musisz ponownie słuchać kursu. Wymagane jest jednak przejście praktycznej części toru i przejazd przez miasto z instruktorami.

Kategoria A zakłada możliwość prowadzenia motocykli o pojemności silnika 125 metrów sześciennych. patrz ważenie do 400 kg z pripp lub wózkiem w zależności od wyposażenia technicznego.

Trójkołowce, czterokołowce z trzema i czterema kołami, motocykl lub układ sterowania samochodami nie należą do tego typu, te rodzaje transportu należą do kategorii B1 (BE - motocykl SU i VM - samochód SU). Jak również motorowery i skutery, które są przydzielane w oddzielnej kategorii M na podstawie nowych zasad z 2019 r.

Jak otworzyć kategorię A, jeśli jest B

Aby uzyskać kategorię A z prawem jazdy wskazującym na zdolność prowadzenia samochodu, czyli pojazdy o zwiększonej złożoności, musisz przejść specjalne szkolenie i zdać egzamin kwalifikacyjny na policji drogowej.

Zarządzanie transportem kategorii A jest realizowane przez obywateli, którzy ukończyli 18 lat. Jest to główna różnica w stosunku do motorowerów i skuterów w kategorii M i pojazdów trójkołowych z pojazdami czterokołowymi w kategorii B1. Zarządzaj nimi mogą osoby od 16 lat. Istnieje również podkategoria transportu A1. Pozwolono na uzyskanie prawa jazdy na kierowanie tego typu motocyklem również obywateli, którzy osiągnęli 16 lat.

Aby otworzyć kategorię A, musisz wykonać następujące czynności:

 • zebrać niezbędne dokumenty;
 • przekazać komisję lekarską;
 • przygotować się do wprowadzenia zmian i ponownego uzyskania prawa jazdy na policji drogowej;
 • uzyskać szkolenie teoretyczne i mistrzowskie umiejętności jazdy oraz egzamin kwalifikacyjny na policji drogowej;
 • zapłacić wszelkie ewentualne kary nałożone za naruszenie przepisów ruchu drogowego i nie zwrócić ich zgodnie z nakazami nałożenia kary administracyjnej w związku z popełnieniem przestępstwa;
 • uzyskać nowe prawo jazdy w wyznaczonym czasie w ramach usługi drogowej.
Jeśli przygotowanie teorii wiedzy o zasadach drogi zostanie przekazane jednokrotnie do powyższej kategorii, należy powtórzyć egzamin tylko w praktycznej części umiejętności zarządzania

Jak ubezpieczyć motocykl na CTP online, dowiedz się w artykule: OSAGO na motocyklu .

Czy potrzebuję sprawdzenia ubezpieczenia CTP na motocyklu? Znajdź odpowiedź na ta strona .

Wymagane dokumenty

Aby wystawić certyfikat z kategorią A, musisz zebrać zestaw oficjalnych dokumentów:

 • paszport próbki rosyjskiej dla obywateli Federacji Rosyjskiej, zagraniczny - dla cudzoziemców wraz z kartą migracyjną o przekroczeniu granicy państwowej Rosji, wiza z dopiskiem o okresie dozwolonego pobytu na terytorium Federacji Rosyjskiej, powiadomienie o adresie zamieszkania lub zezwoleniu na pobyt stały w Federacji Rosyjskiej;
 • zaświadczenie o szkole jazdy o przejściu szkolenia w określonej liczbie godzin o zasadach ruchu drogowego - część teoretyczna oraz czas nauki umiejętności prowadzenia pojazdu na terenie testowym iw ruchu miejskim
 • wyniki badania lekarskiego muszą koniecznie zawierać znaki „dobre” w zależności od wyników kontroli w zarządzaniu pojazdem przy potwierdzaniu dobrego stanu zdrowia;
 • oświadczenie w formie przedstawionej na oficjalnej stronie Federalnej Służby Rejestracji lub policji drogowej;
 • otrzymanie zapłaty cła państwowego w wysokości określonej przez Ordynację podatkową Federacji Rosyjskiej - 2000 rubli;
 • wyniki egzaminu kwalifikacyjnego z pozytywnym funkcjonariuszem policji drogowej.

Wybór dokumentów odbywa się na podstawie przepisów ruchu drogowego i federalnej ustawy o bezpieczeństwie drogowym. Ustawa określa wymagania dla osoby upoważnionej do prowadzenia pojazdu oraz listę dokumentów, procedurę przekazywania ich policji drogowej w celu uzyskania dowodu tożsamości z nową kategorią A.

Należy zauważyć, że szkolenie można ukończyć przed osiągnięciem wieku 16 lat, ale złożenie wniosku do policji drogowej o nową kategorię jest dozwolone tylko po osiągnięciu tego wieku.

Jeśli kategoria B została przyjęta nie wcześniej niż 3 miesiące temu, nie musisz ponownie pobierać części teoretycznej. Wyniki badania lekarskiego są na ogół ważne przez 1 rok przy braku przeciwwskazań medycznych dla niektórych kategorii chorób, gdy badania są wymagane regularnie przez pewien okres czasu.

Cło państwowe jest płacone w kasach Sberbanku Rosji lub jakiejkolwiek innej instytucji finansowej, która akceptuje ten rodzaj płatności.

Wypełniając wniosek online za pośrednictwem strony internetowej usługi ruchu lub pojedynczego portalu usług państwowych, można płacić kartą bankową lub portfelami e-walutowymi, takimi jak Qiwi, Yandex.Money, WebMoney itp.

Czasy egzaminów, zgłoszeń i licencji kierowców są zazwyczaj przydzielane i przekazywane kandydatom w szkole nauki jazdy. Jeśli jest świadectwo szkolenia, opłacony obowiązek państwowy i pozytywny wynik zdania egzaminu na policji drogowej, obywatel może samodzielnie ubiegać się o obsługę drogową w celu uzyskania prawa jazdy.

Przed wyborem szkoły jazdy wskazane jest sprawdzenie, czy dana instytucja posiada licencję na prowadzenie szkoleń w zakresie przepisów ruchu drogowego. Czasami prowadzone są lekcje, ale instytucja nie ma licencji państwowej. W związku z tym, aby przekazać taki certyfikat policji drogowej w celu uzyskania kredytu na naukę, nie zadziała, będzie musiał przeprowadzić dodatkowe przesłuchania.

Jak się ma egzamin

Testy kwalifikacyjne przeprowadzane są w dwóch etapach:

 1. Zgodnie z wynikami szkolenia w szkole nauki jazdy na temat wiedzy teoretycznej i praktycznej, oceny są wpisywane do certyfikatu w celu przekazania ich policji drogowej podczas przeprowadzania testów praktycznych. Przedstawiono 20 biletów na znajomość zasad ruchu drogowego. Dopuszczalne są nie więcej niż 2 błędy. Jeśli szkolenie zostanie zakończone, a egzamin zaliczony nie więcej niż 3 miesiące temu dla kategorii B, nie będziesz musiał powtarzać tego kroku ponownie. Wystarczy potwierdzić świadectwo policji drogowej szkół nauki jazdy.
 2. Egzamin na posiadanie umiejętności prowadzenia motocykla - na torze i podczas jazdy do miasta. Etap ten realizowany jest dopiero po zdaniu testu znajomości części teoretycznej poprzez próbkowanie odpowiedzi na bilety na znajomość zasad ruchu drogowego. Wymagane jest również poddanie się badaniom lekarskim od tych samych specjalistów w wąskich obszarach, które uzyskują prawa kategorii B.

Przed rozpoczęciem jazdy w obecności funkcjonariusza policji drogowej kandydat ma 2 minuty na zapoznanie się z drogą lub fragmentem składowiska, na którym odbędzie się egzamin. Jazda w tym momencie na terytorium nie jest rejestrowana w protokole i nie jest brana pod uwagę podczas zdawania egzaminu.

Testowanie odbywa się na podstawie wiedzy z trzech ćwiczeń:

 1. Ogólny korytarz, półkole, nagłe hamowanie.
 2. Wąż, koleina i jazda z małą prędkością.
 3. Osiem wymiarów.

Za takie działania, jak:

 • brak światła przechodzącego na początku ruchu;
 • przybycie na linię stopu;
 • zakleszczenie silnika podczas jazdy;
 • prędkości bez przełączania, jak jest to konieczne;
 • odchylenie od linii ruchu;
 • dotknięcie pokrywy autodromu podczas ruchu itp.

Przy obliczaniu grzywny w wysokości ponad 5 punktów i braku egzaminu, powtórzenie odbywa się tydzień po dodatkowym przygotowaniu. Przy popełnianiu błędów wystarczy wrócić do policji drogowej, aby zdać test.

Kierowca może przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego tylko wtedy, gdy składa dokument potwierdzający pomyślne zdanie badania lekarskiego u wszystkich specjalistów (chirurg, laryngolog, optyk, psychiatra, nervopotalog itp.) tożsamość nowej kategorii na policji drogowej jest niemożliwa.

Jeśli badanie lekarskie zostało zakończone w ciągu 1 roku przed złożeniem wniosku o kategorię A, jeżeli karta została wcześniej otrzymana w celu zarządzania TS B kategorii, badanie lekarskie nie jest konieczne ponownie.

Jeśli wszystkie dokumenty są dostępne, a egzamin pomyślnie zaliczony, kandydat przekazuje je wraz z oświadczeniem do oddziału terytorialnego policji drogowej. Musi pojawić się w wyznaczonym czasie, aby sfotografować nowy dokument i otrzymać prawo jazdy w wyznaczonym dniu.

Jego emisja jest przeprowadzana tylko pod warunkiem, że nie ma ograniczeń ani zakazu zarządzania pojazdem, nie ma żadnych zaległych kar za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Podsumowując, można powiedzieć, że dostępność szkolenia w kategorii zarządzania samochodami osobowymi B ułatwia proces wpisywania do prawa jazdy zezwolenia na zarządzanie pojazdem kategorii A. w tym sterowanie.

Wideo: Jak zdać egzamin w kategorii A. Instruktor mówi

Jak wprowadzić informacje o nowej kategorii w dokumentach, jakie dokumenty są wymagane i jak zorganizowane są testy?
Czy potrzebuję sprawdzenia ubezpieczenia CTP na motocyklu?