Jak obliczyć objętość w kostkach cylindra. Aquapimeria

 1. Jak obliczyć objętość
 2. Jak obliczyć objętość akwarium pod rybą
 3. Obliczanie przez pomiar pojemności
 4. Obliczanie według wzoru
 5. Niektóre subtelności
 6. Waga

Dość często zdarza się, że decyzja o zakupie akwarium wynika z faktu, że ta lub inna ryba była szczególnie lubiana. Albo świat wodny staje się ozdobą konkretnego pokoju. Na podstawie jego wielkości i charakterystyki sytuacji, są wybierane i rozmiar pojemnika. W obu przypadkach wymagane obliczenia akwarium. W pierwszej wersji musisz zrozumieć, jaka pojemność będzie potrzebna dla określonej liczby. ryby akwariowe konkretnego gatunku, aw drugim przypadku wymagane jest zrozumienie, które żywe stworzenia i w jakiej ilości mogą być zamieszkane przez wybrany „dom rybny”. Ale w każdym razie trzeba będzie rozważyć.

Jak obliczyć objętość

Podejście do obliczania akwarium bezpośrednio zależy od tego geometryczny kształt . Jak wiadomo, najczęściej zbiorniki na sztuczne zbiorniki są prostokątne lub kwadratowe. W obu przypadkach warto pomnożyć długość wszystkich ich boków razem. Ale gdy dojdziesz do wysokości akwarium, pamiętaj, że nie powinieneś brać całej jego długości geometrycznej, ale tylko do poziomu, do którego zostanie nalana woda. Aby uzyskać przemieszczenie z centymetrów sześciennych, podziel otrzymaną wartość przez 1000.

Z okrągłym akwarium twardszym. Tutaj może wydawać się dziwne, że łatwiej jest zmierzyć głośność przez banalne nalewanie wody. Istnieją oczywiście formuły, ale długie i męczące jest zajmowanie się tak złożonymi obliczeniami geometrycznymi. To samo dotyczy pojemników, w których jedna ze ścian ma niewielką wypukłość. Nie stosuje obliczeń, jak dla kwadratu lub prostokąta.

Jeśli potrzebujesz dokładnej wartości dotyczącej przemieszczenia zbiornika, musisz wziąć pod uwagę jego wypełnienie. W końcu, gdy na dnie znajdują się 3-4 doniczki z roślinami, kilka dużych kamieni lub inne kłamstwo, to wszystko to automatycznie zmniejsza objętość wody w akwarium. Najłatwiej jest umieścić wszystko w naczyniu o znanej objętości i stopniowo napełniać je wodą, dodając litr lub pół litra. Gdy tylko zbiornik zostanie napełniony, różnica między jego objętością w pustej i wypełnionej formie będzie równa objętości wody, która zostanie zastąpiona przez te obiekty akwariowe.

Jak obliczyć objętość akwarium pod rybą

Czytanie opisu ryby akwariowe na pewno natrafia na informacje dotyczące ich potrzeby
Czytanie opisu  ryby akwariowe  na pewno natrafia na informacje dotyczące ich potrzeby  wolna przestrzeń wolna przestrzeń. I tutaj wszystko jest proste - wystarczy pomnożyć liczbę ryb jednego gatunku przez wymagania dotyczące wolnej pojemności silnika, aby uzyskać minimalną objętość akwarium. Warto również wziąć pod uwagę, że czasami do hodowli para ryb może potrzebować więcej miejsca niż do prostego życia w tym samym sztucznym zbiorniku.

Kupowanie akwarium jest logiczne, a najłatwiej jest zapytać o jego objętość. W sklepach zoologicznych są sprzedawane wraz z broszurami zawierającymi krótki opis i opis produktu. Czasami te informacje są umieszczane na naklejce na jednej ze ścian akwarium. Logiczne jest rozpoczęcie wyboru ryb z objętości akwarium wskazanej w opisie.

Co oznacza 20% wody w akwarium?

Rozważ przykłady.
Jeśli masz 45-litrowe akwarium, 20% z 45 l = 0,2 x 45 = 9 l. Weź zwykły kubek miarowy, na przykład 0,5 l, i zbierz 18 szklanek wody, co będzie 20%. Teraz oznacz poziom wody w swoim zbiorniku markerem lub inną metodą. W przyszłości możesz nawigować po tym tagu.

Inny przykład. Nie wiesz, ile litrów w twoim zbiorniku. Weź linijkę lub taśmę pomiarową, zmierz wysokość pionowego boku akwarium (od dołu do poziomu wody) i pomnóż przez 20%. Na przykład większość małych akwariów ma około 30 cm wysokości, poziom wody osiąga 24 cm, w tym przypadku 20% z 24 cm = 0,2 x 24 = 4,8 cm. Odmierz 4,8 cm od poziomu wody i zaznacz to miejsce markerem powierzchnia akwarium.

Pamiętaj, że wymiana 20% wody na kran jest zwykle bezpieczna nawet bez specjalnych klimatyzatorów i wymiany więcej woda może szkodzić mieszkańcom akwarium, nawet gdy jest używana specjalne preparaty . W takim przypadku lepiej jest zastąpić 20% wody dwa razy w tygodniu.

Ile litrów w moim zbiorniku?

W przypadku wielu leków i leków zaleca się dodanie pewnej ilości pieniędzy do pewnej ilości wody. Dlatego bardzo ważne jest poznanie dokładnej objętości akwarium. Jeśli go nie znasz, skorzystaj z naszej porady i oblicz go samodzielnie.

Zmierz akwarium od lewej do prawej krawędzi. Na przykład niech jego długość wynosi 45 cm.

Zmierz akwarium od dolnego poziomu do górnej krawędzi (wysoka). Weźmy na przykład wysokość 30 cm.

Zmierz teraz szerokość akwarium (od przodu do tyłu). Na przykład szerokość 30 cm.

Następnie pomnóż te trzy rozmiary. W naszym przykładzie otrzymujemy 45 x 30 x 30 = 40 500 cm sześciennych, teraz liczbę tę należy pomnożyć przez 0,001, aby uzyskać litry. W naszym przykładzie otrzymujemy 40500h0,001 = 40,5 l.

Nieznaczna zmiana

Prawie każde akwarium ma duże kamienie , warstwa żwiru i innych przedmiotów, które zmniejszają ilość wody w akwarium. Oczywiście możesz zebrać wszystkie te przedmioty, umieścić je w dorzeczu znanego tomu i spróbować obliczyć objętość wszystkich tych przedmiotów za pomocą manipulacji wodą. Wszystkie te obliczenia są dość skomplikowane, ale jednocześnie bardzo interesujące. Więc jeśli masz dużo wolnego czasu, możesz spróbować zmierzyć dokładną ilość wody w swoim zbiorniku. Jednak w większości przypadków wystarczy użyć formuły podanej powyżej.

Początkujący akwarystowie nie obliczają objętości akwarium przed osiedleniem się. Taki poważny błąd powoduje, że zbiornik zostanie przeludniony tak, że ryba po osadzie szybko umrze. Dokładna objętość akwarium jest potrzebna przy wchodzeniu do wody narkotyki . Jeśli wlejesz je więcej, możesz zrujnować swoje zwierzęta, a jeśli jest mniej, nie będzie rezultatu terapii. Definicja pojemności jest przedmiotem należytej uwagi.

 • taśma miernicza
 • kalkulator,
 • papier,
 • ołówek.

Wiedząc, jak obliczyć formułę, która jest jeszcze w szkole, objętość geometrycznego ciała, określa objętość zbiornika. Ale on nie jest rzeczywisty. Woda w zbiorniku nie jest uzupełniana do krawędzi, a część obszaru zabiera ziemię.

Dzisiaj prostokątne zbiorniki domowe nie zawsze są produkowane. Sklepy sprzedają nowoczesne pojemniki z włókna szklanego, których przednia szyba jest nieco zakrzywiona i trudniej jest obliczyć objętość. W takiej sytuacji łatwiej jest wykorzystać pojemność pomiarową. Metoda ma zastosowanie do dowolnego rozmiaru zbiornika.

Obejrzyj film z wyborem wielkości akwarium.

Obliczanie przez pomiar pojemności

Łatwo jest obliczyć objętość akwarium za pomocą zbiornika pomiarowego. Po pierwsze, elementy podkładowe i dekoracyjne są układane na dnie. Za pomocą wybranej pojemności pomiarowej (słoik litrowy, a jeszcze lepiej dzbanek z podziałką) zbiornik jest napełniany do żądanej wysokości. Ważne jest tylko, aby nie zbłądzić i dokładnie nie pamiętać, ile razy nalewali wodę. Następnie oblicz ilość nalewanej wody. Pojemność pojemnika pomiarowego jest mnożona przez liczbę wycieków. Wynik będzie faktycznym wskaźnikiem obszaru pozostawionego dla ryby.

W pojemnikach, które są mierzone w ten sposób, można bezpiecznie stosować leki, które wymagają najbardziej dokładnej dawki. Na podstawie pojemności zajmuj domowy staw ryby. Ilość wody dla każdej osoby jest określana z uwzględnieniem faktu, że wzrośnie ona do maksimum Metoda obliczania pozwala obliczyć wielkość domowego zbiornika wody o dowolnym kształcie. Gdy ważne jest, aby wiedzieć, ile wody znajduje się w akwarium, należy zastosować tę metodę. Przy obliczaniu błędu zmniejsza się do zera. Jeśli okaże się, że pojemność zbiornika jest mierzona tą metodą, nie, nie musisz go ponownie sprawdzać.

Prostokątne akwarium  Panoramiczne akwaria Prostokątne akwarium Panoramiczne akwaria

Obliczanie według wzoru

Używając prostej formuły, łatwo jest obliczyć akwarium prostokątny kształt . Początkowo określ ogólny rozmiar. Pomnóż wysokość, szerokość i długość. Rezultatem jest pojemność w centymetrach sześciennych. Następnie określ pojemność akwarium w litrach. Aby dowiedzieć się, ile w nim litrów, należy pomnożyć wynikową liczbę przez 0,001. Następnie określ rzeczywiste przemieszczenie akwarium używanego dla ryb. Najpierw musisz zmierzyć, na jakiej wysokości pojemność zostanie wypełniona. Nie da się wylać wody na górę. Nie wypełniają go w przybliżeniu 5 cm, biorąc pod uwagę to, że liczą się w litrach pustej przestrzeni, zajmując 5 cm wysokości, a wynikowa liczba jest przeliczana na litry i odbierana z całkowitego rozmiaru. Zdecydowane przemieszczenie jest prawie dokładne.

Oblicz, ile miejsca zajmie ziemia. On także przejmie część zdolności. Obliczenie jest podobne do poprzedniego, ale tylko wysokość warstwy gleby jest brana na wysokość. Oblicza rzeczywisty rozmiar. Szerokość wskaźników przy obliczaniu pustego przemieszczenia nie zmienia się.

Kalkulator akwarium upraszcza taką pracę. Specjalne programy do obliczania pojemności akwarium mają podobną nazwę. Aby program obliczał przemieszczenie wody w akwarium, biorąc pod uwagę udoskonalenia, wprowadza się do niego wysokość, biorąc pod uwagę, ile wody nie zostanie dodane, a grubość warstwy gleby jest wprowadzana oddzielnie. Następnie wykonywane jest automatyczne obliczanie. Jeśli spróbujesz, możesz również znaleźć kalkulator akwarium dla zbiorników o złożonych kształtach, ale jeszcze dokładniej zmierzyć ich pojemność w pierwszej kolejności. Kalkulator do obliczania objętości akwarium jest wygodny, ale jeśli istnieją wątpliwości co do wyniku obliczonego przez automatyczny program, obliczamy go również pod kątem niezawodności. Kalkulator do obliczania objętości akwarium można łatwo znaleźć na stronach akwarium.


Niektóre subtelności

Podczas korzystania z kalkulatora grubość szkła nie jest brana pod uwagę. Może się to wydawać niewielką ilością, ale wskaźnik jest ważny, jeśli potrzebujesz dokładnego przemieszczenia. Jak obliczyć, ile miejsca zajmie szkło, nie jest trudne. Aby to zrobić, wystarczy odebrać wolumin, który ma pojemność 3%. Pomoże to uzyskać maksymalną dokładność obliczeń.

Wyposażenie umieszczone w akwarium również bierze udział w jego przemieszczeniu. Jeśli to nie jest ważne, nie możesz skomplikować obliczeń. Gdy liczy się dokładność, konieczne jest wstępne określenie, o ile mniej wody zostanie po instalacji urządzeń i wystroju. Najprostszym sposobem na to jest zanurzenie obiektów w pojemniku wypełnionym po brzegi wodą, a następnie sprawdzenie, ile płynu wypchnęli. Aby to zrobić, musisz obliczyć objętość wody, którą musisz uzupełnić, aby naczynie napełniło się do góry.


Aby to zrobić, musisz obliczyć objętość wody, którą musisz uzupełnić, aby naczynie napełniło się do góry

Waga

Oblicz pojemność akwarium i dokładnie określ wagę. Gdy pojemność jest duża, potrzebujesz mocnego stojaka. Weź pod uwagę, oprócz wagi wody i ile gleby jest umieszczone w akwarium. Należy wziąć pod uwagę fakt, że po napełnieniu akwarium wodą, choć ilość gleby się nie zmieni, będzie ważona 2-3 razy. Tak więc cokół, na którym stoi akwarium, powinien mieć zwiększoną wytrzymałość. Nie możesz go wybrać, biorąc pod uwagę tylko ciężar suchej gleby dla akwarium. Więc nie znasz wagi zbiornika.

Bez obliczania pojemności dozwolone jest wypełnienie akwarium, jeśli jego przemieszczenie jest początkowo pobierane z dużym marginesem w odniesieniu do ryb, a leczenie, jeśli to konieczne, zostanie przeprowadzone w oddzielnym zbiorniku, którego przemieszczenie jest dokładnie znane. Specjaliści są bardzo negatywnie nastawieni do doświadczenia utrzymywania akwarium, nie wiedząc o tym. dokładny rozmiar , biorąc pod uwagę, że jest to akwarysta niskiego poziomu.

Ciekawe filmy o obliczeniach akwarystycznych

Chcesz ozdobić swój dom lub biuro akwarium, które idealnie pasowałoby do wnętrza, dodając niepowtarzalnego uroku do pokoju? Firma „ AquaImperia ” jest gotowa Ci pomóc.

Oferujemy kompleksowe usługi, w tym tworzenie akwariów i terrariów , krajobrazowych stawów i zbiorników, a także całą listę prac do ich późniejszej konserwacji. Nasi eksperci pomogą Ci w kompetentny sposób podejść do stworzenia własnego podwodnego świata o skomplikowanym designie i wspaniałej florze i faunie.

Więcej o naszych usługach

Główną specjalizacją firmy są akwaria: produkcja , czyszczenie i konserwacja akwariów i terrariów. Jesteśmy gotowi pomóc w następujących przypadkach:

 • rozwój i projektowanie zbiorników różne formy i rozmiary;
 • produkcja akwariów , dekoracja na żywo, sztuczne rośliny i koralowce;
 • selekcja i sprzedaż ryb akwariowych i bezkręgowców, sprzedaż zwierząt egzotycznych ;
 • pielęgnacja akwariów i terrariów o dużych wymiarach, czyszczenie, monitorowanie stanu wody;
 • usługi transportowe podczas przeprowadzki.

rozwój i projektowanie zbiorników  różne formy  i rozmiary;  produkcja akwariów , dekoracja na żywo,  sztuczne rośliny  i koralowce;  selekcja i sprzedaż ryb akwariowych i bezkręgowców, sprzedaż zwierząt egzotycznych ;  pielęgnacja akwariów i terrariów o dużych wymiarach, czyszczenie, monitorowanie stanu wody;  usługi transportowe podczas przeprowadzki

Oferuje również usługi w zakresie tworzenia sztucznych stawów, ścian wodnych i stawów z karpiami, z unikalnym wzorem kamieni i roślin, a także innych ozdobnych ozdób wykorzystujących wodę, aby wzbogacić krajobraz. Projektujemy i tworzymy kompleksy wodne z rybami garra-rufa stosowanymi w naturalnych zabiegach peelingu skóry w salonach SPA .

Odpowiedzialne podejście

Wymagany jest rozwój zamkniętego ekosystemu troskliwa postawa . Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić życzenia klienta, osiągając nienaganny wynik. Zakup materiałów używanych do produkcji akwarium, wykonanych tylko od zaufanych dostawców. Wybierając rybę dekoracyjną i technologię projektowania, koncentrujemy się na życzeniach klienta i rozważamy specyfikę wnętrza pomieszczenia, w którym akwarium się znajdzie. Zwracając się do nas, otrzymujesz usługi „ pod klucz ”: wszystkie prace - od projektu po montaż, instalację, projektowanie i uruchomienie ekosystemu - są wykonywane przez naszych ekspertów.

Z kim pracujemy i dlaczego powinniśmy się z nami skontaktować?

Współpracujemy zarówno z klientami prywatnymi, jak i osobami prawnymi. Akwarium lub terrarium można wykorzystać do dekoracji salonu lub przedszkola, stworzyć stylowe wnętrze w biurze lub salonie piękności, do różnych celów i potrzeb. Naszym zadaniem jest opracowanie unikalnego ekosystemu, który zachwyci Cię swoim pięknem.

Firma „ AquaImperia ” zapewnia indywidualne podejście, w którym możliwe jest spełnienie najdrobniejszych życzeń klienta. Czas produkcji jest minimalny, a koszt jest dość przystępny. Ponadto możemy stworzyć oryginalne akwarium oparte na dostępnym budżecie, zbierając rośliny i ryby oraz oferując egzotyczne zwierzęta. Jeśli więc chcesz zamówić akwarium , kupić terrarium, sztuczny staw , staw lub jakąkolwiek inną dekoracyjną ozdobę, chętnie Ci pomożemy. Wystarczy zadzwonić i złożyć zamówienie!

Co oznacza 20% wody w akwarium?
Ile litrów w moim zbiorniku?
Z kim pracujemy i dlaczego powinniśmy się z nami skontaktować?