Jak kupić wysokiej jakości samochód na aukcji

Istnieje kilka prostych zasad, których należy przestrzegać, aby kupić dobry samochód na aukcji:

1) Przed postawieniem zakładu na konkretną partię konieczne jest przetłumaczenie komentarzy japońskiego eksperta wskazanych w arkuszu aukcyjnym, szczególną uwagę należy zwrócić na „minusy”, a nie tylko na fakt, że są one dosłownie wskazane na wadliwym planie aukcjonera. Nawet jeśli samochód otrzymał takie oceny jak 4-4,5 punktu i wskazywał niski przebieg, w komentarzach zawsze można ukryć pewne informacje o poważnych wadach lub usterkach, na przykład mocno zużytej kierownicy, korozji na dole, na nadwoziu iw komorze silnika , a także strumienie oleju z silnika. W praktyce były nawet samochody o szacunkowej wartości 4 punktów w „minusach” listy aukcyjnej, które wskazywały na taką wadę, jak „lekki niezwykły dźwięk, gdy silnik pracuje”.

2) Należy zawsze zwracać uwagę na fakt, że stan nadwozia samochodu naprawdę odpowiada ocenie, którą dał mu inspektor. Można to łatwo zrozumieć na podstawie wadliwego schematu arkusza aukcyjnego, na którym wszystkie wady są oznaczone literami A, U, Y, W, P itd. Japońscy inspektorzy mogą zawyżać szacunki dotyczące niskiego przebiegu (mniej niż 50–60 tys. Km), Świeży rok wydania wysoki koszt samochodu.
Porównaj, oszacuj 4 dla jednej partii przy niskim przebiegu:

I oszacuj 4 na tym odcinku z przebiegiem prawie 100 tys
I oszacuj 4 na tym odcinku z przebiegiem prawie 100 tys. Km.

Maszyny o szacunkach 3-3,5 (a nawet 4) punktów można nawet przywrócić po lekkim uderzeniu w tył ciała:

Nawet samochody o idealnej kondycji i niskim przebiegu mogą mieć problemy. Dlatego bardzo ważne jest przetłumaczenie listy aukcji przed zakupem.

Dlatego bardzo ważne jest przetłumaczenie listy aukcji przed zakupem

3) Najlepszy licytator - licytator netto! Im mniej liter na ciele w przypadku wadliwego obwodu (nawet z indeksami 1), tym lepszy jest rzeczywisty stan samochodu.

A1 w większości przypadków jest po prostu zarysowanie lakieru , który odejdzie z polską, ale może takie który będzie wymagał przemalowania. Wiele A1 na schemacie, nawet w ciele o ogólnej ocenie 4,5 punktu, może być zauważalne gołym okiem.

Indeks 2 to już prawdopodobieństwo, że element przez niego oznaczony będzie bardzo różny od reszty i może wymagać przemalowania lub wyrównania.

Wskaźnik 3 oznacza prawdopodobieństwo ponownego malowania w 80-90% przypadków.

Indeks 4 jest dość rzadki, ale czasami taka wada może prowadzić do konieczności wymiany elementu korpusu, na przykład w przypadku wgniecenia U4 o średnicy 40 centymetrów na drzwiach.

Prawdziwe przykłady wad aukcji można znaleźć w ten artykuł .
4) Podczas licytacji nie zapomnij o możliwości sprawdzenia według statystyk, czy losy pojawiły się wcześniej na aukcji. Japońscy eksperci od aukcji są często dość subiektywni w ocenie stanu samochodu. Dlatego przeprowadzając inspekcję, nie mogą zauważyć żadnych wad. Dilerzy z drugiej ręki korzystają z tego: po niskiej cenie kupują samochody z ocenami 3-3,5-R na surowych aukcjach i ponownie wystawiają je na aukcjach, gdzie eksperci są bardziej lojalni w stosunku do automatycznej wyceny, narażając ich na zawyżone oceny. W rezultacie samochody są sprzedawane drożej. Dlatego powinieneś zawsze badać statystyki sprzedaży partii, która Cię interesuje. Wystarczy wpisać rok produkcji i przebieg samochodu w statystykach aukcji i przeanalizować uzyskane wyniki.
Na naszej stronie dostępne są 2 rodzaje statystyk, łącznie obejmują one 90-95% wszystkich samochodów sprzedawanych na aukcjach.

Statystyka jeden - http://www.carwin.ru/japanstats

Statystyki dwa - http://auction.carwin.ru/stats
Oto typowy przykład:

Miesiąc później ten sam samochód na innej aukcji:

Porównaj 2 arkusze aukcyjne tej samej maszyny:

Co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę:   1
Co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę:
1. Stan gumy. Na wielu aukcjach japońscy inspektorzy wskazują resztę bieżnika w mm (na schemacie defektów jest to wskazywane przez liczby na każdym kole lub w pobliżu), weź to pod uwagę przy obliczaniu maksymalnej stawki za partię. Zawsze ma sens nieznaczne zwiększenie szybkości, jeśli równowaga bieżnika wynosi 7-8 mm (prawie nowa guma) lub odwrotnie, aby zmniejszyć, jeśli waga wynosi 0-2 mm (należy ją zmienić dla normalnej pracy). Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku samochodów o wysokich kosztach gumy (rozmiar 16 cali).

2. Oddalenie aukcji od miast portowych. Ma to wpływ na szybkość dostawy samochodu z aukcji do portu wysyłki i, odpowiednio, całkowity czas dostawy do portu przybycia samochodu. Średni czas dostawy samochodu do Władywostoku przy zakupie na aukcji w średniej odległości wynosi 3-3,5 tygodnia. Przy zakupie z aukcji zdalnej - 1-1,5 tygodnia dłużej. Listę aukcji zdalnych można znaleźć tutaj - http://www.carwin.ru/faq .

3. Nie ma potrzeby kupowania samochodu z wieloma wadami ciała w nadziei na zakup znacznie tańszej średniej ceny statystycznej - zniżka na zakup prawie nigdy nie rekompensuje kosztów dalszych napraw i malowania. Pomyśl również o dalszej sprzedaży - znacznie łatwiej jest sprzedać samochód bez śladu naprawy nadwozia i uczciwej listy aukcyjnej z szacunkami 4-4,5 punktu niż w przypadku lakierowanego nadwozia i szacunkowej wartości 3-3,5 punktu. Teraz prawie każdy sprawdza samochód według statystyk przed zakupem.

4. W silnie zabrudzonym (a nawet wypalonym) salonie występują poważne nieodwracalne wady nadwozia, inna pozostałość bieżnika opony, mocno zużyta kierownica - wszystko to są komentarze, których obecność na liście aukcji wskazuje, że samochód nie powinien być brany pod uwagę. Jeśli chodzi o odrębność, te niedociągnięcia wydają się drobiazgami, które nie są trudne do naprawienia, ale posiadanie ich w jednym oknie aukcyjnym oznacza, że ​​nie zadbali o ten samochód i nie monitorowali go prawidłowo podczas pracy w Japonii. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że silnik będzie miał olej, który został zmieniony 30 tys. Km temu, wariator ciągnie, a płyn w nim pilnie wymaga wymiany, hodovka jest bardzo zmęczony z jazdy nawet po japońskich drogach ...

5. Kupno samochodu, od którego wydania upłynęło ponad 7 lat i mały (do 50 tys. Km) Przebieg - prawie loteria. Wielokrotnie spotykaliśmy się z samochodami, które przez długi czas stały w Japonii, a ich stan techniczny okazał się zupełnie inny niż oczekiwano przy zakupie samochodu o niskim przebiegu. Typowe wady - guma w pęknięciach, spalona farba, stare i już utracone właściwości płynu w agregatach i skrzyniach biegów (to najgorsze), wady konsoli (pęknięcia, pęcherzyki od słońca), zapach w kabinie (szczególnie, gdy poprzedni właściciel palił), zły stan skórzane wnętrze (uparty brud, pęknięcia, fałdy i obwisła tapicerka).

6. Optymalne parametry zakupu samochodu przez cały rok (od 3 do 5 lat od daty wydania) - szacunek aukcji 4-4,5, przebieg od 55 do 80 tys. Km.

Jeśli przebieg jest mniejszy niż 50 tys. Km., Wówczas koszt na aukcji jest zazwyczaj znacznie wyższy niż przy zakupie tego samego samochodu z przebiegiem 55-80 tys. Km, ale nie ma rzeczywistej różnicy dla konsumenta (co chcą otrzymać, przepłacając za mały przebieg) , są samochody z przebiegiem 75 tys. km. oraz w stanie takim jak z fabryki, a także z przebiegiem 35 tys. km. i nigdy ten sam olej i potrzeba naprawy całego ciała.

Kupuj z przebiegiem ponad 80 tys. Km. - również prawie nie ma sensu, koszt samochodów na aukcji spada nieznacznie, znacznie oszczędza nie zadziała, ale istnieje potrzeba TO100, zastępując pasek rozrządu i inne wydatki. Cóż, zakup samochodu początkowo z dużym przebiegiem wpłynie również na jego dalszą sprzedaż.

7. Często jesteśmy pytani o to, które aukcje najlepiej kupić, a które są najbardziej rygorystyczne i wysokiej jakości, w których stan samochodów jest najbardziej realistyczny. Aukcje aukcji i Hondy są uważane za najbardziej rygorystyczne, odbywają się w poniedziałki - naprawdę opisują takie szczegóły, na które nawet nie zwracają uwagi podczas innych aukcji (na przykład małe zmarszczki na siedzeniu, prawie niewidoczne wizualnie). Ale te aukcje nie są zbyt duże, ale ponieważ wybór wystawiających maszyn jest niewielki.

Powinieneś również podkreślić domy aukcyjne TAA (Toyota Auto Auction) i NAA (Nissan Auto Auction), samochody opisują dość jakościowo, na przykład umieszczają A1 / U1 na miejscu defektu zamiast typowej frazy „pustki i wgniecenia” na schemacie . Ale na tych aukcjach może zawyżać szacunek aukcji na mały przebieg.

Inne aukcje (USS, HAA, JU itp.) Oceniają samochody jednakowo równo.
Postaramy się przygotować najbardziej kompletny przewodnik po japońskich aukcjach! Jeśli masz jakieś pytania lub dodatki, możesz napisać komentarze do artykułu lub e-maila. Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. odpowiemy.