Lampy ksenonowe: jak odróżnić oryginał od fałszywego?

  1. 6 znaków, jak szybko i łatwo obliczyć fałszywą lampę ksenonową
  2. Posłowie

Ten materiał dotyczy reflektory ksenonowe .

Ze względu na fakt, że obecnie źródła światła ksenonowego stały się najbardziej popularne i poszukiwane, na rynku oświetlenia samochodowego pojawiła się duża liczba fałszywych firm produkujących repliki. Wielu kierowców musi zmierzyć się z podobnym problemem, który wywołał pytanie, jak nadal chronić się przed oszustwem i nieuzasadnioną nadpłatą za towary niskiej jakości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wielu producentów produkuje repliki nie tylko z mało znanymi, ale często zupełnie nieznanymi nazwami. Ponadto takie firmy często kopiują nazwy globalnych producentów. Oznacza to, że nie zawsze kupujesz produkt o nazwie Philips, Osram i inne znane marki, w 100% chronisz się przed zdobyciem fałszywego produktu.

6 znaków, jak szybko i łatwo obliczyć fałszywą lampę ksenonową

Aby nie wpaść w ręce oszustów i nie dać się zwieść, rozważ przy wyborze oryginalnych lamp następujące punkty.

Moc światła. Jeśli chodzi o lampy znanych producentów, takich jak Philips, Osram, warto zauważyć, że takie źródła światła mają wyższy poziom strumienia świetlnego. Poziom wyjściowy światła w oryginalnych źródłach ksenonu nie może być niższy niż 3200 lm. Z kolei fałszywe lampy nie mogą mieć takiego strumienia świetlnego i zawsze są niższe o 20-40%. W związku z tym fałsz będzie świecił 2500-2700 Lm. Czasami można spotkać lampy, których wskaźniki nie przekraczają 2200 Lm.

Ksenonowa jednostka zapłonowa. Do działania standardowych lamp ksenonowych typu S i R wymagana jest jednostka ksenonowa.

Zasób pracy Oryginalne lampy ksenonowe zawsze wyróżniają się długim okresem pracy, co do zasady wynosi trzy tysiące godzin. Dane sugerują, że właściciel samochodu może korzystać z wysokiej jakości lampy przez 3-5 lat. W oddali liczba ta jest wyrażona w 100 000 km. Wskaźniki fałszywej lampy są znacznie niższe, a kierowca będzie mógł korzystać z takich urządzeń oświetleniowych nie dłużej niż przez rok, czyli około 1000 godzin pracy. Podobnie jak w poprzednim przypadku, wskaźnik spada o 20%. Sugeruje to, że właściciel optyki ksenonowej zmieni lampę trzy razy częściej niż przy zakupie oryginalne towary .

Zapewnienie jakości / małżeństwo. Wysokiej jakości standardowe wyposażenie producenta prawie całkowicie eliminuje możliwość zawarcia małżeństwa. Statystyki pokazują, że 10 tysięcy żarówek tylko w jednej można wykryć małżeństwo. Wskaźnik wad w oryginalnym sprzęcie nie przekracza 0,1%. Wszystkie lampy producenta Philips objęte są roczną gwarancją. Jeśli w okresie gwarancyjnym wykryte zostaną usterki i usterki, kierowca może zawsze zmienić lampę, korzystając z gwarancji producenta. Małżeństwo w oryginalnych lampach ksenonowych, których problem dotyczy firmy Philips i Osram, nie przekracza dwóch procent. Jednocześnie produkty firm, które produkują tylko podróbki, mają współczynnik małżeństwa 20-200 razy wyższy. Dane te mówią nam, że kupując fałszywy produkt, na pewno kupisz urządzenie, które wkrótce ulegnie awarii lub w ogóle nie zadziała.

Produkcja. Lampy produkowane przez Philips i Osram są zawsze produkowane w fabrykach, które wykorzystują wyłącznie w pełni zautomatyzowany system produkcji, a obecność ludzkiej pracy w tym procesie jest wykluczona. Ta metoda produkcji chroni produkt przed uszkodzeniem. Jednocześnie fałszerstwa są produkowane przy użyciu zasobów ludzkich (montaż ręczny), co zwiększa ryzyko niewłaściwej i niskiej jakości produkcji tych produktów, a oficjalni producenci mają stałą kontrolę jakości produktów, co minimalizuje możliwość produkcji wadliwych towarów. Proces produkcyjny wykorzystuje również zaawansowany technologicznie i drogi sprzęt.

Sprzęt zwrotny. W oryginalnym sprzęcie ze sprzężeniem zwrotnym między lampą a jednostką zapłonową nie ma żadnych problemów, których nie można powiedzieć o fałszywej. Zastosowanie lamp niskiej jakości prowadzi do szybkiej awarii.

Posłowie

Jak już rozumiesz, korzystanie z niedrogiego, ale jednocześnie niskiej jakości produktu doprowadzi do znacznie bardziej wymiernych kosztów niż jednorazowy zakup standardowa lampa ksenonowa . Czy jesteś gotowy, aby zawrzeć taką umowę z własnym portfelem, to zależy od Ciebie.